Najpogostejša vprašanja povezana s kondomi in njihovo uporabo ter odgovori nanje. Kako učinkoviti so kondomi? Iz česa so narejeni? Katere vrste kondomov poznamo? Kakšna je razlika med moškim in ženskim kondomom?
Spolno prenosljive bolezni so tiste, ki se prenašajo s spolnimi odnosi. Najboljša preventiva pred njimi je kondom, zato se je dobro zaščititi in pozanimati o njihovih znakih, saj jih zagotovo ne želite spoznati pobližje.
Na žalost med nami nemalokrat krožijo številna zmotna prepričanja, ki v velikih primerih povzročilo, da začnejo ljudje dvomiti v znanstveno preverjena dejstva. V nadaljevanju si preberite najpogostejše zmote o zanositvi.
HIV je en izmed največjih zdravstvenih problemov, ki pestijo človeštvo. Širom sveta živi že več deset milijonov ljudi okuženih s tem virusom. Okuženost s virusom HIV je dosegla razsežnost pandemije.
Kontracepcija je vsak ukrep, metoda ali sredstvo s katerim se preprečuje oziroma zmanjšuje verjetnost zanositve. O njenih vrstah se lahko pozanimate tukaj in ugotovite katera je najboljša za vas.
Kako dobro kondome res poznamo? Ste se kdaj vprašali koliko časa človeštvo že pozna kondome? Koliko časa jih ljudje že uporabljajo? V nadaljevanju si preberite več o njihovi zgodovini.
Raziskave kažejo, da se sovražnik, ki ogroža naša življenja ne skriva le v nezdravi hrani in slabi telesni pripravljenosti, temveč tudi v spolno prenosljivih boleznih in okužbah. Marsikdo se vpraša zakaj jih je toliko, ko pa si zaščito pred njimi lahko privošči skorajda vsak.
1.12. že od leta 1988 obeležuje svetovni dan boja proti AIDSu. Na ta dan okrepimo številna prizadevanja, da bi se povečal pretok informacij in ozaveščenosti o tej in drugih spolno prenosljivih boleznih. Njegov simbol je rdeča pentlja, ki prinaša sporočilo solidarnosti in razumevanja.
Se vam ob besedah HPV, hepatitis A, B in C, gonoreja, klamidija, sifilis, kandidoza, trihomoniaza in HIV naježijo dlake na telesu? Ne? Pa bi se vam morale. To so namreč bolezni, ki vas lahko doletijo v primeru, da se med spolnim odnosom ne zaščitite primerno.
Kondomi niso povzročili le revolucije na področju seksa, temveč tudi kar se tiče globalnega spolnega zdravja. Raba kondoma je aktualna že od sredine 16. stoletja, ko so bili ti le v kemikalije namočeni bombažni trakovi, ki so služili kot preventiva pred sifilisom.
Ste pomislili, da sta srbenje in rdečica, ki ju izkušate zadnje čase povezana s slabim depilacijskim sredstvom, ki ste ga uporabili nedavno ali mislite, da ste se preko dneva morda le preveč spotili? Potem so vam spolno prenosljive bolezni morda bližje kot si mislite.